Az elmúlt hónapok katasztrofális eredményei után némi optimizmusra ad okot, hogy több hónapja növekszik a lakáshitel-igénylések száma. Ebben valószínűleg közrejátszik a jegybanki alapkamat – és ezzel együtt a hitelkamatok – csökkenése, valamint a kamattámogatott lakáshitelek növekvő népszerűsége. A válság vége a bíztató jelek ellenére még valószínűleg messze van, pedig a hitelezés beindulása a lakáspiac életre keltése, és a devizahitelesek helyzetének javítása miatt is fontos lenne.
Még hosszabb lehet az árfolyamgát
Akár több évvel is meghosszabbíthatják az árfolyamgát rendszerét, amennyiben a Nemzetgazdasági Minisztérium rábólint a felvetésre. Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi március végi időpont után is választhatja a megoldást az arra jogosult nagyjából 350 ezer ügyfél. Az alapos döntéshez azonban nem árt pontos információkkal rendelkezni, így ebben segítünk most a legfontosabb pontok átismétlésével.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Százezrekkel olcsóbban vehetünk lakást
Sokkal kedvezőbb lett januártól az állami támogatású lakáshitel, több százezer forinttal lehetnek beljebb a kedvezményes hitelt igénylők, és a korábbinál jóval szélesebb választékból találhatnak maguknak otthont. Emellett már a saját ingatlan bővítésére is lehet támogatott kölcsönt igényelni.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Még előnyösebb lett az államilag támogatott lakáshitel
A Nemzetgazdasági Minisztérium december 17.-i közleményében ismertette, hogy az idén nyáron bevezetett új államilag támogatott lakáshitelhez további kedvezményeket nyújt az állam. Ennek célja, hogy ez által is felpörgessék az ingatlanpiacot és a lakáshitelek kihelyezését is.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Utolsó esély az árfolyamgátba való belépésre
A devizahitelesek életét megkönnyíteni hivatott árfolyamgáthoz már csak ebben a hónapban lehet csatlakozni. Eddig ezt az érintettek negyede sem jelentkezett be az árfolyamgát védelme alá, bankos vélemények szerint aligha fogja meghaladni az igénybevevők aránya a jogosultak 40 százalékát.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Utolsó kommentek