Kevesebb, mint egy hét van hátra a felsőoktatási ponthatárok kihirdetéséig, így lassan el kell gondolkodni azon, hogy hová költözzön majd a gyerek, ha más városban fog tanulni. Mivel kollégiumi férőhely nem jut mindenkinek, a nyár közepe az albérleti szektor csúcsát is jelent. Jövő héten eldördül a startpisztoly, így utánajártunk, mennyiért és milyen lakást lehet szerezni Budapesten.
Egy műterem lakás sem fenékig tejfel
„Keresünk 4-6 szobás penthouse-t, loft- vagy műteremlakást” – tette közzé idén az egyik német ingatlanközvetítő portálon egy anyagilag saját bevallásuk szerint jól eleresztett pár, amely így szerette volna megtalálni álmai lakását Frankfurtban. Erős a gyanú azonban, hogy a legdivatosabb – nyálcsorgatásra alkalmas – lakástípusokra szóló hirdetést némi sznobizmus is fűthette, hiszen például a műteremlakások egyik fontos ismérve a nagy egybenyíló tér. A lakást kereső pár által óhajtott 95-150 négyzetméteres lakóterületen például egy igazi műteremlakásban aligha alakítanak ki 2 szobánál többet. A nagy terekre többek között azért van szükség, hogy művüket akár néhány méter távolságból is mustrálhassák, körbe járhassák alkotóik, lett légyen szó szobrászról, festőről, vagy grafikusról. A munkához kellő természetes megvilágítás, benapozás is alapvető egy műteremlakásnál, amit nagy üvegfelületek és több méteres belmagasság biztosít.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Angyali megújulás a XIII. kerületben
Angyalföld: az önmagában szép csengésű névhez a korábbi évtizedekben cseppet sem lelkesítő képek, hangulatok tapadtak. A terület volt a munkásosztály és a szocialista ipar egyik fellegvára, és e jellegét hosszú időn át őrizte. Csúnya gyárépületek, a városképet romboló ipari területek, egyszínű, rossz hangulatú lakónegyedek. Ehhez képest az utóbbi két évtizedben Angyalföld egyike a főváros azon kevés területének, amelyek képesek voltak ténylegesen megújulni.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Bedugult dugódíj
Éppen posztunk megjelenését követő hétfőtől, azaz szeptember 17-től lesz ismét dugódíj az olasz metropolisz, Milánó történelmi városrészében. A korábban bevezetett dugódíjat ugyanis a parkolóházak sikeresen megtámadták a bíróságon, ezért a sarcot két hónapra fel kellett függeszteni. A parkolóházak azzal az indokkal támadták meg az öteurós behajtási adót, hogy a kisebb autósforgalom nagy veszteségeket okoz számukra. A városvezetés és a parkolóházak most úgy egyeztek ki, hogy azoknak, akik használják a parkolóházakat, csak három eurót kell fizetniük. Továbbá csütörtökön, amikor a legtöbben vásárolnak a városközpontban, a behajtás fél nyolc helyett már hat órától ingyenes.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Garázs, mint befektetés
Mind örömmel fogadjuk, hogy szeretett négykerekűnk zárható, biztonságos és mindemellett ingyenes helyen pihen. A garázsokat és parkolóhelyeket azonban akár befektetési céllal is megvásárolhatjuk, a későbbi bérbe adás reményében. Mint alább kiderül, nem elhanyagolható hozammal.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Utolsó kommentek