Kevesebb, mint egy hét van hátra a felsőoktatási ponthatárok kihirdetéséig, így lassan el kell gondolkodni azon, hogy hová költözzön majd a gyerek, ha más városban fog tanulni. Mivel kollégiumi férőhely nem jut mindenkinek, a nyár közepe az albérleti szektor csúcsát is jelent. Jövő héten eldördül a startpisztoly, így utánajártunk, mennyiért és milyen lakást lehet szerezni Budapesten.
Menni vagy maradni?
Megtört az agglomerációba kiköltözők lendülete, 2007 óta már többen jönnek vissza Budapestre. A motivációk között a változatlan infrastruktúra, a hosszú és drága menetidő, valamint az ingatlanok drágább fenntartása kiemelt helyen szerepel. A váltásnak azonban ára van. A válság és a visszaeső kereslet miatt a korábbiaknál jóval kevesebbet kapnak a tulajdonosok, így a majdani lakhely kiválasztásában is kompromisszumokra kényszerülnek.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Budapest nem drága, ideje befektetni!
A budapesti lakásárak a középmezőnyben vannak egy 94 várost vizsgáló felmérés szerint, azonban a hazai ingatlanpiac kilátásai kifejezetten jók. Mindenképpen ajánlott befektetési célpont egy szaklap összeállítása szerint, ugyanis 5-ös skálán 4-esre osztályozták a hozamok szerint a 8,1 százalékos éves megtérülést alapján.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Terjed a lakásbérlés - kényszerből
Budapest és Hamburg lakosainak száma csaknem azonos, mindkét nagyváros mintegy 1,7 milliós lélekszámú. A lakáshelyzet viszont gyökeresen eltér egymástól. Míg Hamburgban 70 százaléknál is többen élnek bérlakásban, addig Budapesten - az országos adatokból becsülve - a városlakók 10 százaléka. A bejelentés nélkül bérbe adott lakások száma miatt azonban ez a szám minden bizonnyal magasabb és az utóbbi években tovább is nőhetett. Az ok a lakásvételhez szükséges hitel hiánya.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Toronyházak kellenének Budapestnek?!
Piaci szempontból azt lehet jó lakásnak mondani, amely forgalomképes, növekvő értékű és energiatakarékos, azaz alacsony a fenntartási költsége. Egy fővárosi lakással szemben azonban elvárás kellene, hogy legyen az is, hogy épüljön be a város szövetébe, lüktessen körülötte az élet. Csakhogy az évekkel ezelőtti lakásépítési boom idején sem épültek megfelelő számban városi lakások, és az ingatlanfejlesztések azóta is inkább a modern lakótelepekre, az autós költözőkre építő lakóparkokra fókuszálnak. A fordulat, amelyet például a magasházak hozhatnának el, egyre késik.
A teljes cikket elolvashatod a Lakásfókusz oldalán.
Utolsó kommentek